Dom powinien odzwierciedlać duszę osób, które w nim mieszkają. To jedyna skuteczna metoda na to, by we wnętrzu czuć się komfortowo. To nie Ty masz się dostosowywać do wnętrza czy panującej obecnie mody – to Twój dom, Twoje mieszkanie, ma być dostosowane do Ciebie. 

Jeśli jesteś duszą artystyczną i utrzymujesz wokół siebie lekki nieład, to możliwie że zainspiruje Cię styl boho. Niezależność i swoboda – oto dwie główne cechy wyróżniające ten styl w wystroju wnętrz. Lubi on lekkość, lubi luz, jest eklektyczny. Cechuje się dużą ilością dodatków, co dla osób pedantycznych może być nie do udźwignięcia… Minimaliści też nie będą czuć się dobrze w takim wnętrzu. 

Mówi się, że styl bohemian czerpie ze stylu życia bohemy artystycznej dawnych lat, kolorów życia cygańskiego taboru i luzu wprowadzonego do świata przez dzieci kwiaty. Aranżacje boho są przytulne, stworzone często z mebli, które na pierwszy rzut oka do siebie nie pasują. Jeśli chcesz w jednym domu upchnąć kredens po babci z nowoczesnym stołem – styl boho Ci na to pozwoli. 

Aranżując wnętrze w stylu boho warto pamiętać o kilku zasadach: rzeczy w domu nie muszą być nowe. Jeśli noszą znamiona użytkowania, to dobrze. Drobne przetarcia są tutaj bardzo cenne, dlatego meble z odzysku dobrze odnajdą się w takim domu. Dobrze, by meble były wykonane z drewna, jeszcze lepiej jeśli drewno pochodzi z recyklingu i widać to po nim. Stół z desek ze 100 letniej stodoły? Owszem, to doskonały pomysł we wnętrzu boho! W dodatku tutaj można zestawić go z elementami kojarzącymi się z bardziej nowoczesnymi trendami: szkłem i metalem. Ciekawy efekt wizualny gwarantowany! 

W domu powinno być dużo naturalnych materiałów: drewno lub elementy bambusowe, plecione narzuty na łóżka, kolorowe poszewki dekoracyjne, koce, dywany (też plecione) zestawionych z roślinami i jasnymi kolorami. Co do kolorów nie trzeba uparcie trzymać się jasnych barw: można zaszaleć i sięgnąć po odważniejsze odcienie nawiązujące barwami do Matki Ziemi lub,  jeśli zdecydujesz się na boho podszyte inspiracjami z kolorowego stylu hippie,  również róże, fiolety, szafiry i ostre oranże. W kwestii dodatków w szanującym się domu urządzonym w stylu bohemian nie może zabraknąć luster-słońc, makram, kilim czy łapaczy snów. No i świec zapachowych, które zadbają o intymną atmosferę. 

We wnętrzach w stylu boho dobrze sprawdzą się też lniane dodatki: mięsiste zasłony w oknach, czy te w kolorach ziemi czy w jakimś bardziej odważnym odcieniu, będą wyglądać doskonale. Zwłaszcza zasłony na troczki wyglądają bardzo stylowo w boho wnętrzach – odzwierciedla to dopisek BOHO w ich nazwie 😉  Fakt, że len się gniecie doda boho aranżacji charakteru, będzie jak kropka nad i – wszak takie “niedoskonałości” są tutaj mile widziane. 

Doskonale w boho-domu sprawdzą się też dodatki z tyveku: kosz na pranie w formie naszej tyvek-bag, czy osłonki na doniczki wykonane z tych toreb, będą wyglądać wręcz ekstrawagancko – a to dobrze, bo bohema artystyczna ma prawo do odrobiny ekstrawagancji. Jeśli przejawiasz talenty i ciągoty do malowania, możesz nasze bagi własnoręcznie pomalować, czyniąc tym samym absolutnie wyjątkową, niepowtarzalną dekorację do domu. 

Wnętrza boho dopełnią również obrusy od Tavana Studio – proste formy będą współgrać z przepychem wnętrza. Jeśli jednak przepychu Ci mało, możesz wybrać obrus z ozdobną falbaną i w odważniejszym kolorze. Czemu nie? W końcu to Twój dom – wolno Ci w nich wszystko! 

Pamiętaj, że w łazience też może być elegancko i nonszalancko: nasze ręczniki o to zadbają. Wstaw tylko odpowiedni wieszak – np. bambusowy stojak, a całość będzie wyglądała zachwycająco. 

Podobne wpisy