Wykonano z  Loobinoo

Linki

Produkty

Newsletter

Śledź nas

Blog

Nasza historia

Polityka Prywatności

Firany z lnu

Zasłony lniane

Zazdrostki kuchenne

Serwetki lniane

Obrusy lniane

Lniana poszewka

Płatności i wysyłka

Regulamin

Zwroty i reklamacje

Kontakt

Współpraca

Adres e-mail:
Zapisz
Zapisz
Dziękujemy za przyłączenie się do naszej społeczności
Prosimy o przejście na swoją skrzynkę e-mailową
i potwierdzenie subskrypcji newslettera.
Prosimy wypełnić wszystkie wymagane pola!

Zapisz się do Newslettera i odbierz 10% rabatu na Twoje następne zakupy

Opinie klientów na Etsy.com
Możesz nam zaufać
Bezpieczne płatności
Zadowoleni klienci
Darmowa przesyłka
Stały kontakt

Czym jest dla Ciebie ciało i zmysł dotyku, który mamy szczęście odczuwać na całej objętości naszej skóry? Jeśli zastanowisz się chwilę nad tym, że ciało to wartość, że dzięki niemu możesz doświadczać życia, poczujesz wobec niego wdzięczność. Pomyśl teraz chwilę o dotyku. O przyjemności, jaką można czerpać z dotykania faktur i głaskania przedmiotów i tkanin. Pomyśl o tym jak miło głaskać zwierzaka i jaki zaskakujący jest dotyk kociego języka. Pomyśl o ulubionych ubraniach, którymi otulasz ciało. Pomyśl o dodatkach, których lubisz dotykać. 

Jest miło, prawda? Zmysł dotyku, to sensualna przyjemność. Dlatego tak wielu z nas lubi dotykać materiałów i zwraca uwagę na to, w czym chodzi, czym się otacza w domu.Czasem kupujemy coś, bo jest bardzo miłe w dotyku, bo aż chce się to głaskać. Len, z którego głównie szyjemy w Tavana Studio, jest materiałem naturalnym, surowym, ale miłym w dotyku. Z reguły nasze zmysły lubią len, dobrze się czują nim otoczone. Jednak chodzi nie tylko o miłe wrażenia sensoryczne. Rzecz w tym, by tkanina była bezpieczna dla zdrowia a także przyjazna planecie na każdym etapie jej produkcji. Niestety w dzisiejszym świecie nawet naturalne przedmioty czy tkaniny mogą być wykonane nieetycznie. Dlatego powstały firmy certyfikujące materiały, by dać nam - konsumentom - pewność, że mamy do czynienia z naturą, a nie jej podróbką. Zdarza się na przykład, że naturalne tkaniny są barwione chemicznymi substancjami, które mogą być bardzo niebezpieczne dla człowieka lub środowiska naturalnego. 

Nasz len posiada certyfikat OEKO-TEX Standard 100 - to wiodący w świecie znak bezpieczeństwa wyrobów włókienniczych. Produkty, którym go przyznano są wolne od substancji szkodliwych w stężeniach mających negatywny wpływ na stan zdrowia człowieka m.in. pestycydów, chlorofenoli, formaldehydu, barwników alergizujących, zabronionych barwników azowych i ekstrahowalnych metali ciężkich. Katalog kryteriów Standard 100  OEKO-TEX, składa się z kilkuset kontrolowanych substancji szkodliwych. Poza powyższymi substancjami chemicznymi sprawdzane są również: odporność wybarwień, wartość pH, ftalany*, związki cynoorganiczne (TBT, TPhT, DBT), emisja związków lotnych, zapach. Aby otrzymać certyfikat OEKO-TEX Standard 100 należy spełnić WSZYSTKIE kryteria. Nie ma w tym przypadku półśrodków, co daje nam – konsumentom – gwarancję stałej jakości. Tylko produkty,  które  pozytywnie  przeszły  wszechstronne i surowe testy humanoekologiczne mogą używać znaku STANDARD 100.

I choć nie szyjemy ubrań (ale apaszki i torby tak!) to i tak wierzymy, że ludzie powinni zarówno ubierać bezpieczne materiały, jak i się nimi otaczać. Chemia, którą czasem wręcz “ociekają” niektóre tkaniny stopniowo się z nich uwalnia. Naprawdę nie chcemy (Ty pewnie też nie) sztucznie barwionych zasłon, które wydzielają w naszym domu te substancje… Być może ich stężenie w powietrzu jest niskie, ale czy mamy pewność, że pozostają dla naszego zdrowia zupełnie neutralne? Poza tym kupowanie prawdziwie naturalnych produktów jest wyrazem troski o środowisko, która w czasach nagłych zmian klimatycznych, staje się priorytetem w konsumpcji dóbr. 

 

 

 

Certyfikowane tkaniny lniane 

26 października 2021
Skąd się wzięły zazdrostki?

Tavana Studio to nie tylko firany i zasłony. To nie tylko projektowanie i  szycie. To nasza filozofia - zachwytu naturą i jej produktami, eksperymentu i poszukiwania nowych form, radości z tego, co robi się każdego dnia.

Zapraszamy do czytania naszego bloga. Mamy nadzieję, że będzie dla Ciebie inspiracją do własnych poszukiwań idealnej aranżacji wnętrz.

Dodane ostatnio

Blog Tavana Studio

Tavana Studio - lniane dodatki do domu

BEZPŁATNA PRZESYŁKA DO POLSKI PRZY ZAMÓWIENIACH POWYŻEJ 300 ZŁ

Sklep

Sklep

Na zamówienie

Pielęgnacja tkanin

Blog

O marce

Kontakt