Lato to czas, kiedy większość z nas chce cieszyć się słońcem i wolnym czasem, a jednym ze sposobów na utrzymanie dobrego samopoczucia w tym okresie może być dobry wybór tkanin. Tkanina, która oddycha, będzie naszym wsparciem na gorące dni. Nie bez powodu mówi się, że len jest najlepszym materiałem na upał. Nie tylko do noszenia na ciele – w domu jego właściwości też pomogą Ci przetrwać letnie miesiące. 

Odetchnij

Największą zaletą lnu jest fakt, że jest to tkanina oddychająca. Ma to wielkie zalety dla naszego ciała, które nie będzie się przegrzewać w upale ani bardzo pocić. Jednak nie tylko dla ciała ma to znaczenie – nasz dom, chroniony lnianymi zasłonami, nie zamieni się w saunę. Gorąco nie dostanie się do wnętrza, ale w pomieszczeniu będzie czym oddychać. Zamknięte okna w upał chronią przed gorącem, ale są uciążliwe pod kątem jakości oddechu. Co innego, jeśli chronisz swój dom lnianymi zasłonami…

Po jaki kolor zasłon sięgnąć? Wcale nie musisz trzymać się barw jasnych i naturalnych. W przypadku lnu nawet ciemny kolor będzie chronił wnętrza Twojego domu przed upałem. Nie bój się też grubego, masywnego lnu – on również będzie przepuszczał powietrze i prawdopodobnie lepiej powstrzyma gorąc przed atakiem na Twój salon. Jeśli jednak nie chcesz ciężkich zasłon, wolisz bardziej subtelne rozwiązania, to sięgnij po delikatny jak piórko lniany muślin. 

Lniane zasłony są też idealnym rozwiązaniem do pokoju dziecięcego, tym bardziej, że w asortymencie Tavana Studio znajdziesz wiele kolorów, w tym te, które lubią wszystkie dzieci: różowy, niebieski i zielony. 

Choć nie mamy lnianej pościeli (a może to błąd i powinna się pojawić? jak sądzisz?), to bardzo Ci ją polecam na lato, bo doskonale sprawdza się w ciepłe dni. Warto się w taką zaopatrzyć, bo komfort snu w oddychającej, absorbującej wilgoć pościeli jest znacznie większy. Latem to niezwykle ważne, bo wszyscy wiemy jak trudno śpi się w upalne dni. Mamy za to coś, co może Ci się przydać w Twojej sypialni, zarówno jako designerska ozdoba, jak i ochrona przed komarami – lniany baldachim na łóżko. Wiadomo, że te okropne, małe, bzyczące stworzenia zawsze jakimś cudem wlecą do sypialni i wiadomo, że dadzą o sobie znać dopiero gdy powoli odpływasz w ramiona snu… I nagle wtedy nad uchem słychać cichutkie, ale natarczywe BZZZZ… 

Baldachim z cieniutkiego, ale bardzo wytrzymałego lnianego materiału może skutecznie powstrzymać komary, muchy i inne uciążliwe bzykacze od naruszania przestrzeni Twojego łóżka 😉 

Ochrona UV

Ważną zaletą lnu, szczególnie istotną latem, jest fakt że to materiał odporny na promienie UV. Zatem len naturalnie chroni nas przed słońcem – w jakiejkolwiek formie będziesz z niego korzystać. Poza tym, że możesz osłonić lnem swój dom, możesz też sięgnąć po nasz muślinowy szalik i osłonić nim ciało. Jest na tyle szeroki, że przykryjesz nim ramiona, ale na tyle zwiewny, że nie będzie Ci w nim gorąco. W zasadzie to jeden z tych produktów, które sprawdzają się zarówno zimą, jak i latem – w Tavana Studio bardzo lubimy tak uniwersalne rozwiązania!

Stereotypowe wyobrażenia wokół lnu sprawiają, że czasem trudno uwierzyć, że może to być materiał tak wielofunkcyjny i przyjazny – często wyobrażamy sobie, że jest sztywny i nieprzyjemny. To nieprawda. Len to materiał, który jest prawdziwym przyjacielem człowieka w wielu wymiarach jego życia – więc bierzcie i korzystajcie z jego dobrodziejstw!

Podobne wpisy