Czy ktoś, kiedyś powiedział, że zasłony muszą być jednokolorowe? Jeśli tak, to rzucamy mu wyzwanie – my i nasze dwukolorowe lniane zasłony! Co więcej: nie dość, że wolno łączyć kolory, to wolno również łączyć materiały… i wciąż cieszyć się eleganckim efektem!

Nowoczesne dwukolorowe zasłony lniane w Twoim domu

Len niektórym ludziom wciąż wydaje się być materiałem ciężkim, szorstkim i brzydkim (choć praktycznym). Nic bardziej mylnego! Dzisiejszy len jest lekki, miły w dotyku, bardzo elegancki i stylowy. Dzięki temu, że jest dostępny w wielu kolorach i różnych gramaturach, można pozwolić sobie na odrobinę szaleństwa w jego aranżacjach. W Tavana Studio postanowiliśmy sprawdzić jak będą wyglądać zasłony dwukolorowe z lnu, stworzone z materiałów o różnej gramaturze i efekt nas zaskoczył. Wyglądają intrygująco. Sami zobaczcie:

blog double img
Chcesz zamówić modną, dwukolorową zasłonkę? Polecamy tę:

Dwukolorowa zasłona z lnu i tyveku – Bianco

blog double img4
Kup teraz

To zasłona w kolorze Duble. W tym wypadku jest to prana lniana zasłona, w której zestawiliśmy dwie barwy – u góry len w kolorze płatków owsianych (mniam!), a dole na zdjęciu jest czerń, ale tak naprawdę możesz wybrać pomiędzy czernią, granatem, bielą, kością słoniową i grafitem. Górna część, to zwiewny i delikatny lniany muślin, dolna – cięższy gramaturowo len. Gdzie sprawdzą się takie zasłony? Tak naprawdę to… wszędzie. Len niemal w każdym zestawieniu wygląda stylowo. Podwójne zestawienie kolorystyczne polubią wnętrza nawiązujące do klasyki, ale też zupełnie nowoczesne aranżacje.

A jak dwukolorowe zasłony sprawdzają się w małych oknach?

Owszem, też można z nimi zaszaleć! Zobaczę na tę zasłonę:

Lniana zasłona dwukolorowa do kuchni – Sawa

blog double img2
Kup teraz

Jest delikatna, zwiewna, subtelna, ale ma swój charakter, prawda? Wiesz co jeszcze ją wyróżnia? Łączy len z tyvekiem! Tym bardziej nadaje się do zdobienia okien w miejscach, takich jak: kuchnia, łazienka, restauracja, ale też… łódź! Tyvek jest materiałem bardzo trwałym, który nie boi się wilgoci ani trudnych warunków. W związku z tym jeśli Twoja przestrzeń potrzebuje elementów dekoracyjnych typu “do zadań specjalnych” – koniecznie sięgnij po tyvek.

Dwukolorowe zasłony z lnu do kawiarni i restauracji

Możesz też zdecydować się na bardziej romantyczną opcję – zasłony “potargane”:

Dwukolorowa zasłona z lnu i tyveku – Bianco

blog double img3
Kup teraz

Lniany muślin, z którego wykonany jest dłuższy panel, jest delikatny (niemalże czuły), zaś falbana u dołu to len o większej gramaturze i ciemniejszym kolorze. To bardzo zmysłowe, delikatne rozwiązanie, które sprawdzi się zarówno w prywatnych domach, jak i eleganckich kawiarniach.

Jak widzisz podwójne zestawienia kolorystyczne oraz połączenia różnych materiałów wyglądają naprawdę dobrze. Są ciekawą opcją dekoracji wnętrz, zwłaszcza jeśli cenisz sobie niebanalne rozwiązania aranżacyjne.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *