Koszyk w sklepie Tavana Studio

Sklep

Kontakt

O marce

Blog

Pielęgnacja tkanin

Na zamówienie

BEZPŁATNA PRZESYŁKA DO POLSKI PRZY ZAMÓWIENIACH POWYŻEJ 300 ZŁ

Tavana Studio - lniane dodatki do domu

Blog Tavana Studio

Dodane ostatnio

Tavana Studio to nie tylko firany i zasłony. To nie tylko projektowanie i  szycie. To nasza filozofia - zachwytu naturą i jej produktami, eksperymentu i poszukiwania nowych form, radości z tego, co robi się każdego dnia.

Zapraszamy do czytania naszego bloga. Mamy nadzieję, że będzie dla Ciebie inspiracją do własnych poszukiwań idealnej aranżacji wnętrz.

Lniane japandi
05 lutego 2023

Jak wykorzystać resztki lnu?

Less / zero waste przestaje być “tylko” trendem, staje się sposobem zarówno na życie jak i formą prowadzenia biznesu. Jeśli firma dba o swoją reputację na rynku, to podejmuje działania, które mają ograniczyć jej negatywny wpływ na środowisko naturalne. Coraz częściej konsumenci oczekują nie tylko deklaracji - chcą widzieć zmianę zarówno w produktach marki jak i jej szeroko rozumianym marketingu. 

Czy uważasz, że to ważne? Według mnie bardzo. Troska o planetę powinna być dla nas priorytetem, jeśli nie dla siebie, to dla naszych dzieci i wnuków. Mamy zobowiązania wobec kolejnych pokoleń i musimy działać, by nie schrzanić im życia…

Zero waste w Tavana Studio

Tavana Studio jest niewielką manufakturą, szyjemy z naturalnego lnu i tyveku, niektóre produkty mają w sobie też certyfikowaną bawełnę. Nie mamy wielkiej hali produkcyjnej - do pracy służą nam własne ręce i maszyny do szycia. Materiały, po które sięgamy posiadają certyfikaty poświadczające ich etyczne pochodzenie. Staramy się też pakować eko i stawiać na piękno prostoty, a nie przepych. Nie marnujemy też materiałów - skrawki, które nam zostaną zbieramy i odkładamy w wyznaczone miejsce. Po co komu takie kawałki materiału? 

Co zrobić z resztek materiałów?

Recykling materiałów jest ważnym krokiem na drodze budowania odpowiedzialnej firmy. Dlatego cieszę się, gdy czasami zgłasza się do nas jakaś kreatywna dusza, która ze skrawków tworzy różne cuda. Skrawki można wykorzystać między innymi do uszycia oryginalnych dodatków i dekoracji, przykładowo:

 • serwetek, 

 • narzut - zwłaszcza tych obłędnych, patchworkowych, 

 • kocy, 

 • poszewek na poduszki,

 • pokrowców na siedzenia, 

 • podstawek pod kubki, 

 • osłony na doniczki… 

 • woreczki na lawendę

 • gumki do włosów z lnu

 • lniane chusty na głowę

 • opaska na oczy z lnu

 • lniana biżuteria

 • lniane woreczki na biżuterię....

Prawdopodobnie jest tego znacznie więcej i powyższe wyliczenie nie jest zbiorem zamkniętym. To tylko kilka pomysłów, ale sama zobacz ile jest możliwości! 

Można też do wspólnego szycia zaprosić dziecko i razem stworzyć wymarzone kreacje dla ulubionych lalek. Sukienki, spodnie, koszulki, szaliki, czapki… W modzie dla lalek ogranicza nas wyobraźnia i umiejętności szycia - one same chętnie noszą wszystko ;-) 

Można też zrobić coś miłego dla siebie i przyjaciółek: ciekawym pomysłem jest zaprojektowanie opasek i gumek do włosów, opasek na uszy lub opasek na oczy.  Poza tym z resztek materiałów możesz uszyć apaszkę, pasek do spodni, torebkę, torbę na zakupy i oryginalną kosmetyczkę.Przy wykorzystaniu skrawek ważne jest to, by były one z tego samego materiału lub żeby miały podobne wymogi związane z pielęgnacją. 

Fajny pomysł na wykorzystanie lnianych skrawek miał ostatnio Dzienny Dom Pobytu w Biskupicach, do którego przekazaliśmy resztki naszych lnów, a oni uszyli z nich woreczki na lawendę. 

Recykling materiałów to ważna rzecz, bardzo inspirująca i pobudzająca kreatywność. Cieszę się, że jako Tavana Studio możemy wspierać pomysłowych ludzi i że nie wyrzucamy naszych (fantastycznych) materiałów, tylko wykorzystujemy je w całości. 

 

 

Stały kontakt

Darmowa przesyłka

Zadowoleni klienci

Bezpieczne płatności

Możesz nam zaufać

Opinie klientów na Etsy.com

Zapisz się do Newslettera i odbierz 10% rabatu na Twoje następne zakupy

Adres e-mail:
Zapisz
Zapisz
Dziękujemy za przyłączenie się do naszej społeczności
Prosimy o przejście na swoją skrzynkę e-mailową
i potwierdzenie subskrypcji newslettera.
Prosimy wypełnić wszystkie wymagane pola!

Współpraca

Kontakt

Zwroty i reklamacje

Regulamin

Płatności i wysyłka

Lniana poszewka

Obrusy lniane

Serwetki lniane

Zazdrostki kuchenne

Zasłony lniane

Firany z lnu

Polityka Prywatności

Nasza historia

Blog

Śledź nas

Newsletter

Produkty

Linki

Wykonano z  Loobinoo