Jak się śpi po królewsku? W łożu! A  łoże ukryte jest za baldachimem! I choć współcześnie raczej nie sypiamy w zamkowych komnatach, to w naszych własnych, nieco skromniejszych domach, możemy się poczuć iście królewsko, dzięki łożu z baldachimem. Możemy też stworzyć łóżko marzeń dla naszej małej królewny czy królewicza. Baldachim kojarzy się z zamkiem, komnatą i baśnią, ale w rzeczywistości jest bardzo praktycznym elementem dekoracyjnym.

Spać po królewsku 

Styliści wnętrz podkreślają, że łóżko z baldachimem sprawdza się zwłaszcza w dużych, a nawet ogromnych przestrzeniach. Takie pomieszczenia są mniej przytulne i często mamy problem, by poczuć się w nich bezpiecznie i zasnąć. Baldachim tworzy kojące miejsce, w którym można schować się przed światem i zrelaksować. Natomiast w małym mieszkaniu, w którym jedno pomieszczenie zazwyczaj pełni kilka funkcji (na przykład sypialni i zarazem salonu), rozwieszona nad łóżkiem delikatna tkanina pozwala stworzyć intymne miejsce. Baldachimy sprawdzają się też doskonale w dziecięcych pokojach, dodają wnętrzu przytulności, ciepła i budują przestrzeń, w której dziecko może czuć się bezpiecznie i się wyciszyć. Zatem baldachimy są nie tylko ładne i efektowne, ale też praktyczne. Mają tylko jeden minus: zbierają kurz.

Materiał na baldachim

W związku z tym, że materiał jest narażony na zbieranie kurzu, warto sięgnąć po coś, co jest łatwe w pielęgnacji i możliwie mało przyjazne dla kurzu. Dawniej stosowano przede wszystkim aksamit, welur i żakardowe materiały. Wyglądały elegancko, ale przytłaczały swoim ciężkim wyglądem i doskonale zbierały kurz. Obecnie sięga się raczej po lżejsze tkaniny, takie jak: woal lub szyfon, zwiewne i delikatnie przepuszczające światło. Nadają wnętrzu świeżości i lekkości. Równie często używa się lnu lub tiulu – z ich pomocą można stworzyć zasłony przypominające moskitiery. Wszystkie te materiały są łatwe w czyszczeniu i nadają się również do pokoju dziecięcego. W Tavana Studio uważamy, że len doskonale sprawdza się w roli baldachimu. Dlaczego? Bo len to idealna tkanina dla wszystkich, zarówno małych jak i dużych. Posiada właściwości hipoalergiczne, jest tkaniną  termoregulacyjną, bardzo szybko odprowadza wilgoć i długo utrzymuje świeżość. Poprawia nastrój i samopoczucie. Wieć jeśli szukasz materiału na baldachim, to wiedz, że len z którego szyjemy zasłony doskonale nada się również jako zasłonka łóżka. Jego atutem jest dostępność w wielu kolorach i w kilku opcjach wykończenia. 

Marzenia do spełnienia

Łóżko z baldachimem nie musi stać w komnacie. Może stanąć w dowolnym wnętrzu, również bardzo nowoczesnym. Dzięki możliwości personalizacji zamówienia materiału na baldachim, można doskonale dopasować go do stylu wnętrza: nada się zarówno do wnętrz stylizowanych na rustykalne, jak i do bardzo nowoczesnych przestrzeni. Len będzie też doskonałym wyborem do pokoju dziecka, bo dobrze przepuszcza powietrze i jest materiałem naturalnym. Do tego doskonale wygląda. Dlatego zachęcamy Was: nie zwlekajcie ze spełnianiem marzeń własnych lub dzieci. Zasługujecie na prawdziwie królewskie spanie!

Podobne wpisy