Nasze czasy coraz częściej obracają się w przeszłość i sprawdzają wiedzę naszych przodków. Chętniej sięgamy po domowe, sprawdzone sposoby prababek. Coraz więcej z nas chce żyć bliżej natury i podejmuje działania, które są bardziej eko. Wśród przemian ekologicznych jest widoczna również duża świadomość materiałów, którymi się otaczamy. Coraz chętniej sięgamy po lniane dodatki do wnętrz, bo cenimy len za jego prozdrowotne właściwości, neutralność dla klimatu oraz długowieczność. Poniżej przedstawiamy kilka porad na wykorzystanie lnu w kuchni. 

Len dobry na chleb

Świeżo upieczony chleb był dawniej zawsze zawijany w lnianą ściereczkę. Doskonale chroniła go przed wysychaniem. W takiej ścierce chleb długo zachowywał chrupkość i świeżość. Len chroni chleb przed pleśnieniem i zapewnia cyrkulację powietrza. Jest materiałem całkowicie bezpiecznym i naturalnym, nie wchodzi w interakcję z pieczywem. Sam worek łatwo utrzymać w czystości, bo gdy się zabrudzi wystarczy wrzucić go do pralki i dobrze wysuszyć. W Tavana Studio oferujemy lniane worki na chleb wiązane na sznurek, dzięki czemu szczelnie otulają pieczywo. Są uszyte z dwóch rodzajów lnianej tkaniny: z zewnątrz grubej i mięsistej, wewnątrz delikatnej w kontrastowym kolorze. Oferujemy też mniejsze woreczki – koszyczki, które nadają się zarówno do chleba, ziół, czy jako osłonka na rośliny. 

products kitchen min
Kuchnia i jadalnia

Lniane podkładki 

Podkładki na stół to ważna sprawa i istotny dodatek do wnętrz. Chronią blat  przed zarysowaniem i zabrudzeniem, doskonale dbają o czystość obrusu. W Tavana Studio mamy szeroki asortyment podkładek, ale szczególnie kochacie Tavanki, które łączą len z tyvekiem. Dzięki temu podkładki są bardzo chłonne i wyjątkowo łatwe w utrzymaniu czystości. W naszej ofercie znajdziecie podkładki w kilku opcjach wykończenia i wielu wariantach kolorystycznych. Ich bogactwo sprawia, że sprawdzą się w każdym wnętrzu. 

Obrazek 3

Obrus z lnu

Jeśli nie lubisz prasować, ale lubisz by aranżacja Twojego stołu robiła efekt WOW, sięgnij po lniany obrus. Jego zagniecenia należy uznać wręcz za pożądane. Jest takie powiedzenie, że “len drogo się gniecie”, więc Twój wygnieciony obrus będzie zachwycający. Poza tym taki obrus jest długowieczny, z każdym praniem nabiera bardziej wytwornego charakteru. Jego uroda wpisze się we wnętrza stylizowane w różny sposób, zarówno nowoczesne jak i bardziej tradycyjne. W Tavana Studio oferujemy obrusy w kilku wersjach kolorystycznych – na pewno znajdziesz coś dla siebie. 

Ściereczki lniane 

Chłonne (len ma bardzo wysoki współczynnik chłonności), stworzone do częstego prania (ono naprawdę im nie szkodzi), estetyczne i bardzo wytrzymałe – oto powody, dla których warto w kuchni mieć lniane ściereczki. Są ekologiczną alternatywą dla popularnych obecnie ręczników papierowych. Nasze babki nigdy nie używały czegoś, co trzeba było od razu wyrzucić i przyznaj… świat wyglądał wtedy lepiej. 

Oto kilka zastosowań lnu w jadalni i kuchni. Jak widać len jest bardzo uniwersalnym materiałem, który sprawdza się w wielu sytuacjach. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *