Koszyk w sklepie Tavana Studio

Sklep

Kontakt

O marce

Blog

Pielęgnacja tkanin

Na zamówienie

BEZPŁATNA PRZESYŁKA DO POLSKI PRZY ZAMÓWIENIACH POWYŻEJ 300 ZŁ

Tavana Studio - lniane dodatki do domu

Blog Tavana Studio

Dodane ostatnio

Tavana Studio to nie tylko firany i zasłony. To nie tylko projektowanie i  szycie. To nasza filozofia - zachwytu naturą i jej produktami, eksperymentu i poszukiwania nowych form, radości z tego, co robi się każdego dnia.

Zapraszamy do czytania naszego bloga. Mamy nadzieję, że będzie dla Ciebie inspiracją do własnych poszukiwań idealnej aranżacji wnętrz.

Skąd się wzięły zazdrostki?
27 września 2019

Pielęgnacja lnu i Tyveku

Zarówno len, jak i Tyvek bardzo łatwo utrzymać w czystości, a sama pielęgnacja produktów z lnu i Tyveku nie jest problematyczna. Warto jednak kierować się pewnymi zasadami. Zobacz, jak pielęgnować firany i zasłony uszyte z lnu, jak dbać o Tyvek i ciesz się dodatkami do wnętrz z Tavana Studio jak najdłużej!  

 

 

 

Jak pielęgnować len?

Len uwidacznia swoje piękno w trakcie użytkowania. Wraz z upływem czasu, lniane dodatki do domu zyskują bardzo przyjemną miękkość i delikatność. Planując wystrój wnętrz, warto też wiedzieć, że naturalny len z każdym kolejnym praniem staje się nieco jaśniejszy. Dla tych, które cenią sobie naturalne tkaniny - zwiewne, miękkie w dotyku, zdrowe, a zarazem szlachetne, len we wnętrzach jest najlepszym wyborem.

 

Jak pielęgnować lniane produkty kupione Tavana Studio?

Proszę pamiętać, że otrzymujecie Państwo materiał najwyższej jakości — produkty wykonane ze 100% naturalnego lnu, bez żadnych domieszek. Jedną z właściwości tej tkaniny będzie zjawisko delikatnego siepania i kurzenia w początkowym okresie użytkowania. Jest to objaw naturalny, świadczący o tym, że tkanina jest stuprocentowym lnem, bardzo dobrej jakości.

 

Pielęgnacja lnianych firan i zasłon w pigułce

Firany i zasłony z naturalnego lnu są łatwe w pielęgnacji. Aby tkanina lniana zawsze wyglądała pięknie, warto przy jej konserwacji kierować się kilkoma zasadami:

  • Len należy prać w letniej wodzie, w łagodnych środkach piorących. Aby jak najdłużej utrzymać ciemny kolor tkaniny, warto stosować środki do ciemnych tkanin.
  • Można go prać w pralce w temperaturze 30 ºC, wykorzystując program do delikatnych tkanin i dobierając pozostałe rzeczy do prania względem koloru, struktury i podobnych zaleceń co do czyszczenia.
  • Należy dbać o to, by nie wrzucać do pralki zbyt wielu rzeczy razem z lnianymi. Len potrzebuje miejsca — wówczas nie ulegnie nadmiernym zagnieceniom.
  • W przypadku prania ręcznego należy stosować delikatne ruchy: bez silnego wykręcania i pocierania.
  • Len można suszyć w suszarce bębnowej pod warunkiem, że przeszedł on uprzednio tzw. wstępne pranie mechaniczne.
  • Tkaniny lniane najlepiej suszyć rozłożone na płasko, ale można również rozwiesić je lekko wilgotne, wtedy wysuszą się i rozprostują w naturalny sposób.
  • Jeśli tkanina wymaga prasowania, to najlepiej wykonać tę czynność, gdy materiał jest jeszcze lekko wilgotny.

 

Jak prać len?

  • Len należy prać w letniej wodzie, w łagodnych środkach piorących.

  • Można go prać w pralce w temperaturze 30ºC, wykorzystując program do delikatnych tkanin i dobierając pozostałe rzeczy do prania względem koloru, struktury i podobnych zaleceń co do czyszczenia. Należy także dbać o to, by nie wrzucać do pralki zbyt wielu rzeczy razem z lnianymi. Len potrzebuje miejsca — wówczas nie ulegnie nadmiernym zagnieceniom.

  • W przypadku prania ręcznego należy stosować delikatne ruchy: bez silnego wykręcania i pocierania.

 

Czy len można suszyć w suszarce bębnowej?

  • Len można suszyć w suszarce bębnowej pod warunkiem, że przeszedł on uprzednio tzw. wstępne pranie mechaniczne.

 

Jak suszyć tkaniny z lnu?

  • Tkaniny lniane najlepiej suszyć rozłożone na płasko, ale można również rozwiesić je lekko wilgotne, wtedy wysuszą się i rozprostują w naturalny sposób.

 

Jak prasować len?

  • Jeśli tkanina wymaga prasowania, to najlepiej wykonać tę czynność, gdy materiał jest jeszcze lekko wilgotny.

 

 

 

Jak pielęgnować Tyvek?

 

Tyvek to materiał idealny dla zapracowanych osób – w kwestii pielęgnacji jest bardzo mało wymagający.

Zabrudzenia wystarczy przetrzeć wilgotną szmatką lub wyprać w pralce w temperaturze 30℃ z podobnymi kolorami. Gniecenia są jego naturalną, wręcz pożądaną cechą, dlatego Tyvek, podobnie jak Ty, nie lubi prasowania 🙂

 

Jak pielęgnować firany i zasłony z Tyveku?

Otrzymujecie Państwo oryginalne, wykonane ręcznie zasłony ze stuprocentowego Tyveku. Proszę pamiętać, że gniecenia są jego cechą charakterystyczną i pożądaną.

Zasłony po rozłożeniu będą miały początkowo mocno zaznaczone zagięcia powstałe na skutek ich złożenia w kostkę. Linii zagięć można się łatwo pozbyć — proszę w tym celu skierować na nie ciepły strumień powietrza z suszarki. Dodatkowo można przy tym lekko ugniatać jeszcze ciepły materiał (tak, jakbyśmy chcieli zgiąć go w kulkę). Dzięki temu zasłony uzyskają unikatowy, intrygujący efekt pogniecionej kartki papieru.

Niewielkie zabrudzenia powstałe na zasłonach można usunąć za pomocą wilgotnej szmatki. Jeśli chcemy je odświeżyć w sposób kompleksowy, to należy wyprać je w pralce w temperaturze 30℃, z podobnymi kolorami. Wyrobów z Tyveku nie trzeba prasować. Gniecenia są ich swoistą i naturalną właściwością.

Stały kontakt
Darmowa przesyłka
Zadowoleni klienci
Bezpieczne płatności
Możesz nam zaufać
Opinie klientów na Etsy.com

Zapisz się do Newslettera i odbierz 10% rabatu na Twoje następne zakupy

Adres e-mail:
Zapisz
Zapisz
Dziękujemy za przyłączenie się do naszej społeczności
Prosimy o przejście na swoją skrzynkę e-mailową
i potwierdzenie subskrypcji newslettera.
Prosimy wypełnić wszystkie wymagane pola!

Współpraca

Kontakt

Zwroty i reklamacje

Regulamin

Płatności i wysyłka

Lniana poszewka

Obrusy lniane

Serwetki lniane

Zazdrostki kuchenne

Zasłony lniane

Firany z lnu

Polityka Prywatności

Nasza historia

Blog

Śledź nas

Newsletter

Produkty

Linki

Wykonano z  Loobinoo