27 września 2019
Firany
27 września 2019
Pielęgnacja

Poradnik

Pielęgnacja lnu

Len uwidacznia swoje piękno w trakcie użytkowania. Wraz z upływem czasu, len zyskuje bardzo przyjemną miękkość i delikatność. Planując wystrój wnętrz, warto też wiedzieć, że naturalny len z każdym kolejnym praniem staje się nieco jaśniejszy. Dla tych, które cenią sobie naturalne tkaniny - zwiewne, miękkie w dotyku, zdrowe, a zarazem szlachetne, len we wnętrzach jest najlepszym wyborem.

 

Naturalny len jest łatwy w pielęgnacji. Aby tkanina lniana zawsze wyglądała pięknie, warto przy jej konserwacji kierować się kilkoma zasadami:

  • Len należy prać w letniej wodzie, w łagodnych środkach piorących. Aby jak najdłużej utrzymać ciemny kolor tkaniny, warto stosować środki do ciemnych tkanin.
  • Można go prać w pralce w temperaturze 30 ºC, wykorzystując program do delikatnych tkanin i dobierając pozostałe rzeczy do prania względem koloru, struktury i podobnych zaleceń co do czyszczenia.
  • Należy dbać o to, by nie wrzucać do pralki zbyt wielu rzeczy razem z lnianymi. Len potrzebuje miejsca — wówczas nie ulegnie nadmiernym zagnieceniom.
  • W przypadku prania ręcznego należy stosować delikatne ruchy: bez silnego wykręcania i pocierania.
  • Len można suszyć w suszarce bębnowej pod warunkiem, że przeszedł on uprzednio tzw. wstępne pranie mechaniczne.
  • Tkaniny lniane najlepiej suszyć rozłożone na płasko, ale można również rozwiesić je lekko wilgotne, wtedy wysuszą się i rozprostują w naturalny sposób.
  • Jeśli tkanina wymaga prasowania, to najlepiej wykonać tę czynność, gdy materiał jest jeszcze lekko wilgotny.

 

Proszę pamiętać, że otrzymujecie Państwo materiał najwyższej jakości — produkty wykonane ze 100% naturalnego lnu, bez żadnych domieszek. Jedną z właściwości tej tkaniny będzie zjawisko delikatnego siepania i kurzenia w początkowym okresie użytkowania. Jest to objaw naturalny, świadczący o tym, że tkanina jest stuprocentowym lnem, bardzo dobrej jakości.

 

O pielęgnacji Tyveku

Tyvek to materiał idealny dla zapracowanych osób – w kwestii pielęgnacji jest bardzo mało wymagający.

Zabrudzenia wystarczy przetrzeć wilgotną szmatką lub wyprać w pralce w temperaturze 30℃ z podobnymi kolorami. Gniecenia są jego naturalną, wręcz pożądaną cechą, dlatego Tyvek, podobnie jak Ty, nie lubi prasowania 🙂

O pielęgnacji zasłon z Tyveku

Otrzymujecie Państwo oryginalne, wykonane ręcznie zasłony ze stuprocentowego Tyveku. Proszę pamiętać, że gniecenia są jego cechą charakterystyczną i pożądaną.

Zasłony po rozłożeniu będą miały początkowo mocno zaznaczone zagięcia powstałe na skutek ich złożenia w kostkę. Linii zagięć można się łatwo pozbyć — proszę w tym celu skierować na nie ciepły strumień powietrza z suszarki. Dodatkowo można przy tym lekko ugniatać jeszcze ciepły materiał (tak, jakbyśmy chcieli zgiąć go w kulkę). Dzięki temu zasłony uzyskają unikatowy, intrygujący efekt pogniecionej kartki papieru.

Niewielkie zabrudzenia powstałe na zasłonach można usunąć za pomocą wilgotnej szmatki. Jeśli chcemy je odświeżyć w sposób kompleksowy, to należy wyprać je w pralce w temperaturze 30℃, z podobnymi kolorami. Wyrobów z Tyveku nie trzeba prasować. Gniecenia są ich swoistą i naturalną właściwością.

 

27 września 2019

Pielęgnacja lnu i Tyveku

...

PRZEJDŹ DO SKLEPU

Len jest tkaniną odporną na brud, dlatego idealnie nadaje się do upiększania wnętrz.  Pielęgnacja lnu nie jest trudna. Jak powinna wyglądać, by tkanina zawsze pięknie się prezentowała? Jak prać i suszyć len? Czy len trzeba prasować? A jeśli tak, to w jakiej temperaturze?

Strona jest  obecnie w konserwacji. Zapraszamy na zakupy
po 21 lutym.
  1. pl
  2. de
  3. en
Koszyk

PRZEJDŹ DO SKLEPU

Wykonano z  takeINFO

Links

Newsletter

Śledź nas

O nas

Płatności i wysyłka

Regulamin

Kontakt

Adres e-mail:
Zapisz
Zapisz
Dziękujemy za przyłączenie się do naszej społeczności
Prosimy o przejście na swoją skrzynkę e-mailową
i potwierdzenie subskrypcji newslettera.
Prosimy wypełnić wszystkie wymagane pola!

Zapisz się do Newslettera i odbierz 10% rabatu na Twoje następne zakupy