Wykonano z  Loobinoo

Linki

Produkty

Newsletter

Śledź nas

Blog

Nasza historia

Polityka Prywatności

Firany z lnu

Zasłony lniane

Zazdrostki kuchenne

Serwetki lniane

Obrusy lniane

Lniana poszewka

Płatności i wysyłka

Regulamin

Zwroty i reklamacje

Kontakt

Współpraca

Adres e-mail:
Zapisz
Zapisz
Dziękujemy za przyłączenie się do naszej społeczności
Prosimy o przejście na swoją skrzynkę e-mailową
i potwierdzenie subskrypcji newslettera.
Prosimy wypełnić wszystkie wymagane pola!

Zapisz się do Newslettera i odbierz 10% rabatu na Twoje następne zakupy

Opinie klientów na Etsy.com
Możesz nam zaufać
Bezpieczne płatności
Zadowoleni klienci
Darmowa przesyłka
Stały kontakt

Zarówno len, jak i Tyvek bardzo łatwo utrzymać w czystości, a sama pielęgnacja produktów z lnu i Tyveku nie jest problematyczna. Warto jednak kierować się pewnymi zasadami. Zobacz, jak pielęgnować firany i zasłony uszyte z lnu, jak dbać o Tyvek i ciesz się dodatkami do wnętrz z Tavana Studio jak najdłużej!  

 

 

 

Jak pielęgnować len?

Len uwidacznia swoje piękno w trakcie użytkowania. Wraz z upływem czasu, lniane dodatki do domu zyskują bardzo przyjemną miękkość i delikatność. Planując wystrój wnętrz, warto też wiedzieć, że naturalny len z każdym kolejnym praniem staje się nieco jaśniejszy. Dla tych, które cenią sobie naturalne tkaniny - zwiewne, miękkie w dotyku, zdrowe, a zarazem szlachetne, len we wnętrzach jest najlepszym wyborem.

 

Jak pielęgnować lniane produkty kupione Tavana Studio?

Proszę pamiętać, że otrzymujecie Państwo materiał najwyższej jakości — produkty wykonane ze 100% naturalnego lnu, bez żadnych domieszek. Jedną z właściwości tej tkaniny będzie zjawisko delikatnego siepania i kurzenia w początkowym okresie użytkowania. Jest to objaw naturalny, świadczący o tym, że tkanina jest stuprocentowym lnem, bardzo dobrej jakości.

 

Pielęgnacja lnianych firan i zasłon w pigułce

Firany i zasłony z naturalnego lnu są łatwe w pielęgnacji. Aby tkanina lniana zawsze wyglądała pięknie, warto przy jej konserwacji kierować się kilkoma zasadami:

 • Len należy prać w letniej wodzie, w łagodnych środkach piorących. Aby jak najdłużej utrzymać ciemny kolor tkaniny, warto stosować środki do ciemnych tkanin.
 • Można go prać w pralce w temperaturze 30 ºC, wykorzystując program do delikatnych tkanin i dobierając pozostałe rzeczy do prania względem koloru, struktury i podobnych zaleceń co do czyszczenia.
 • Należy dbać o to, by nie wrzucać do pralki zbyt wielu rzeczy razem z lnianymi. Len potrzebuje miejsca — wówczas nie ulegnie nadmiernym zagnieceniom.
 • W przypadku prania ręcznego należy stosować delikatne ruchy: bez silnego wykręcania i pocierania.
 • Len można suszyć w suszarce bębnowej pod warunkiem, że przeszedł on uprzednio tzw. wstępne pranie mechaniczne.
 • Tkaniny lniane najlepiej suszyć rozłożone na płasko, ale można również rozwiesić je lekko wilgotne, wtedy wysuszą się i rozprostują w naturalny sposób.
 • Jeśli tkanina wymaga prasowania, to najlepiej wykonać tę czynność, gdy materiał jest jeszcze lekko wilgotny.

 

Jak prać len?

 • Len należy prać w letniej wodzie, w łagodnych środkach piorących.

 • Można go prać w pralce w temperaturze 30ºC, wykorzystując program do delikatnych tkanin i dobierając pozostałe rzeczy do prania względem koloru, struktury i podobnych zaleceń co do czyszczenia. Należy także dbać o to, by nie wrzucać do pralki zbyt wielu rzeczy razem z lnianymi. Len potrzebuje miejsca — wówczas nie ulegnie nadmiernym zagnieceniom.

 • W przypadku prania ręcznego należy stosować delikatne ruchy: bez silnego wykręcania i pocierania.

 

Czy len można suszyć w suszarce bębnowej?

 • Len można suszyć w suszarce bębnowej pod warunkiem, że przeszedł on uprzednio tzw. wstępne pranie mechaniczne.

 

Jak suszyć tkaniny z lnu?

 • Tkaniny lniane najlepiej suszyć rozłożone na płasko, ale można również rozwiesić je lekko wilgotne, wtedy wysuszą się i rozprostują w naturalny sposób.

 

Jak prasować len?

 • Jeśli tkanina wymaga prasowania, to najlepiej wykonać tę czynność, gdy materiał jest jeszcze lekko wilgotny.

 

 

 

Jak pielęgnować Tyvek?

 

Tyvek to materiał idealny dla zapracowanych osób – w kwestii pielęgnacji jest bardzo mało wymagający.

Zabrudzenia wystarczy przetrzeć wilgotną szmatką lub wyprać w pralce w temperaturze 30℃ z podobnymi kolorami. Gniecenia są jego naturalną, wręcz pożądaną cechą, dlatego Tyvek, podobnie jak Ty, nie lubi prasowania 🙂

 

Jak pielęgnować firany i zasłony z Tyveku?

Otrzymujecie Państwo oryginalne, wykonane ręcznie zasłony ze stuprocentowego Tyveku. Proszę pamiętać, że gniecenia są jego cechą charakterystyczną i pożądaną.

Zasłony po rozłożeniu będą miały początkowo mocno zaznaczone zagięcia powstałe na skutek ich złożenia w kostkę. Linii zagięć można się łatwo pozbyć — proszę w tym celu skierować na nie ciepły strumień powietrza z suszarki. Dodatkowo można przy tym lekko ugniatać jeszcze ciepły materiał (tak, jakbyśmy chcieli zgiąć go w kulkę). Dzięki temu zasłony uzyskają unikatowy, intrygujący efekt pogniecionej kartki papieru.

Niewielkie zabrudzenia powstałe na zasłonach można usunąć za pomocą wilgotnej szmatki. Jeśli chcemy je odświeżyć w sposób kompleksowy, to należy wyprać je w pralce w temperaturze 30℃, z podobnymi kolorami. Wyrobów z Tyveku nie trzeba prasować. Gniecenia są ich swoistą i naturalną właściwością.

Pielęgnacja lnu i Tyveku

27 września 2019
Skąd się wzięły zazdrostki?

Tavana Studio to nie tylko firany i zasłony. To nie tylko projektowanie i  szycie. To nasza filozofia - zachwytu naturą i jej produktami, eksperymentu i poszukiwania nowych form, radości z tego, co robi się każdego dnia.

Zapraszamy do czytania naszego bloga. Mamy nadzieję, że będzie dla Ciebie inspiracją do własnych poszukiwań idealnej aranżacji wnętrz.

Dodane ostatnio

Blog Tavana Studio

Tavana Studio - lniane dodatki do domu

BEZPŁATNA PRZESYŁKA DO POLSKI PRZY ZAMÓWIENIACH POWYŻEJ 300 ZŁ

Sklep

Sklep

Na zamówienie

Pielęgnacja tkanin

Blog

O marce

Kontakt