Lniane zasłony i firany stały się ostatnio bardzo modne. Coraz więcej osób jest zainteresowanych wprowadzeniem ich do swojego wnętrza. Możliwe, że odpowiada za to fakt, że len jest materiałem szlachetnym, o wyjątkowej urodzie, który – jako jeden z niewielu – z wiekiem wygląda coraz lepiej. Może chodzi o zwyżkujący trend na rozwiązania ekologiczne i bliskie naturze – a pod kątem ekologii produkcja lnu bije na głowę popularną bawełnę. Możliwe, że na popularność lnu wpływa fakt, że jest hipoalergiczny, a my coraz częściej skarżymy się na alergie własne (lub naszych dzieci). Lniane dekoracje okienne można kupić w różnych kolorach, ale jeśli nie chcesz eksperymentować, polecamy sięgnąć po odcienie ponadczasowe. Oto one!

Biel 

lniane firany biale

Biały kolor, zwłaszcza w dziedzinie dekoracji wnętrz, nigdy nie wychodzi z mody. Tworzy niezliczone możliwości aranżacyjne, bo w każdym zestawieniu kolorystycznym wygląda dobrze. Rozjaśnia przestrzeń, jest elegancki, stonowany i neutralny emocjonalnie (lub bardziej w kierunku pozytywnych wrażeń). Kojarzy się z naturą, ze spokojem. Na oknach biel zawsze wygląda ładnie – rozjaśnia okno, skupia na nim uwagę (zwłaszcza jeśli biel jest śnieżnobiała). Niewielkie okna wydają się nieco większe, a wielkie okna zyskują na wyrazie. Biel pięknie przepuszcza światło słoneczne – pomieszczenia są promienne, radosne. I co ważne – ten kolor jest praktyczny i zawsze modny. 

Ivory 

lniane zaslony

Ivory, to inaczej ecru – kolor złamanej bieli, któremu blisko do beżu, ale bardzo jasnego. Na oknie jest kolorem bardziej neutralnym niż śnieżnobiała biel jednak, która przykuwa uwagę i ma aspiracje do bycia gwiazdą. Ivory jest skromne w sile wyrazu. Nie odciągi uwagi patrzącego. Jest, ale jakby go nie było – niby widać firankę czy zasłonę, ale dla oka jest naturalna. Sprawia wrażenie oczywistej, jakby była w danym miejscu od zawsze i nic nie może tego zmienić. Ecru nie gryzie się z innymi kolorami, zamiast tego ładnie je dopełnia. Jest harmonijne i spokojne. Tonuje odważne pomysły na wnętrza, choć dobrze wygląda też w klasycznych aranżacjach. 

Natural 

Jak wspomnieliśmy na wstępie trend na “naturę” stale rośnie i nabiera rozpędu. Co może być bardziej naturalnego niż len w odcieniu natural? To odcień ciemniejszy niż beż, bardzo neutralny. Świetnie sprawdzi się w aranżacjach nawiązujących do “domu babci”, ale równie pięknie wygląda w nowoczesnych wnętrzach. Dogada się z różnymi kolorami, nie odbierze im siły ich wyrazu. Kolor naturalny skromnie spełnia swoją funkcję tła dla innych barw w pomieszczeniu. Jednocześnie jest na tyle wyrazisty, że zwróci uwagę gości. Szybko zaczną dotykać zasłonę czy firankę badając z czego jest wykonana. Natural nie należy do krzykliwych barw, ale jest kolorem wyrazistym, który sam w sobie manifestuje miłość do natury we wszystkich jej przejawach. 

W Tavana Studio kupisz firany i zasłony we wszystkich tych kolorach. Łączy je fakt, że są ponadczasowe, zawsze modne, w każdej aranżacji wyglądają dobrze. Jeśli jednak zamarzy Ci się nieco zaszaleć, zawsze możesz je odważniej zestawić i wciąż będą spełniać swoją funkcję. 

Obrazek 6

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *